Jaki sprzęt gastronomiczny jest niezbędny na początek?

Nie sposób wyobrazić sobie restaurację bez odpowiednich sprzętów. Część urządzeń jest na tyle podstawowa, że musi znaleźć się zarówno w niewielkich, jak i bardzo dużych lokalach. Zanim zdecydujesz się zainwestować w bardziej zaawansowane wyposażenie, sprawdź, czy posiadasz już to, które jest najważniejsze.

5 uniwersalnych urządzeń do gastronomii

Sercem każdego lokalu gastronomicznego jest kuchnia. To bez wątpienia do niej należy przykuć najwięcej uwagi. Przede wszystkim trzeba ją odpowiednio umeblować, aby stworzyć funkcjonalną i higieniczną przestrzeń do przygotowywania i wydawania dań. Jeżeli więc poszukujesz mebli ze stali nierdzewnej w Szczecinie, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.

Skoro masz już meble, czas na kolejne elementy wyposażenia. Produkty spożywcze trzeba odpowiednio przechowywać, a więc niezbędne okażą się specjalne urządzenia chłodnicze, takie jak lady, regały, szafy czy komory. Nie ma potrzeby, aby nabywać wszystkie z nich. Niekiedy wystarczy jeden lub dwa rodzaje. Zależy to jednak od indywidualnych potrzeb danego lokalu.

Produkty trzeba również poddać obróbce cieplnej lub mechanicznej. Z tego względu konieczne są piece, a niekiedy także witryny grzewcze. W zależności od tego, czym dokładniej trudni się dany lokal, przydatne mogą być również nieco bardziej specjalistyczne sprzęty. Mowa tu przykładowo o komorze wędzarniczej. W odniesieniu do obróbki mechanicznej warto zaopatrzyć się w krajalnice, szatkownice, maszynki do mielenia mięsa i tym podobne.

Nie zapomnij o czystości! W żadnym lokalu gastronomicznym nie może zabraknąć profesjonalnej zmywarki. Z pozoru może ona przypominać modele przeznaczone do użytku domowego. W rzeczywistości cechuje się jednak większą mocą, wydajnością, a także żywotnością.

Wróć