Czym się kierować przy zakupie lady chłodniczej?

Prawdopodobnie nikt nie wyobraża sobie już współczesnych supermarketów, cukierni, czy nawet zwykłych sklepów bez lad chłodniczych. Lady nie tylko utrzymują niską temperaturę towarów, zapobiegając ich psuciu się, ale też wspaniale eksponują towar klientom. Co powinny wiedzieć osoby planujące zakup takiej lady do swojego sklepu?

Rozmiary lady

Przede wszystkim dobrze zastanów się nad wymiarami lady. Oczywiście musi ona zmieścić się w Twoim lokalu, pozostawiając wokół tyle miejsca, by dało się z niej komfortowo korzystać. Pomyśl też ile i jakich produktów będziesz w niej eksponować. Zbyt mała lada sprawi, że jedne towary będą zasłaniały drugie – co utrudni klientom zapoznanie się z asortymentem. Z kolei zbyt duża lada będzie czerpała więcej prądu, niż to konieczne – to dla Twojej firmy zbędny wydatek. Jeśli planujesz powiększanie swojego sklepu, postaw na lady modułowe, których ciąg będziesz mógł rozbudowywać. Sprawdź, ile dana lada posiada przegród i zastanów się, czy taki układ pasuje do Twojego asortymentu

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Wybierając ladę, będziesz musiał zadecydować o sposobie jej chłodzenia. W mniejszych lokalach korzysta się zazwyczaj z lad z własnym agregatem chłodzącym, które po prostu podłącza się do prądu. Długie, rozbudowane lady chłodnicze w supermarketach najczęściej korzystają z odrębnego systemu chłodzenia z własną sprężarką, który jednak jest specjalistyczną, skomplikowaną instalacją. Wybierz ladę, która cechuje się wysoką energooszczędnością.

Przemyśl, z której strony lady towary powinny być dostępne. Jeśli stanowisko obsługuje personel, dostęp do towarów znajduje się od strony pracownika, a część lady od klienta obudowana jest szybą. W przypadku np. lokali samoobsługowych towary dostępne są od frontu lady.

Nie zapominaj, że lada powinna wizualnie pasować do Twojego sklepu. Przemyśl więc kwestię jej estetyki, zwłaszcza wybierając model w wyraźnym wariancie kolorystycznym.

Wróć